18V Вибр. дупчалка/одвртувач 1x9Ah FVA TSTAK

49,590.00 ден

Само 2 останати на залиха

Опис

DEWALT Вибрациона дупчалка/одвртувач со напон 18V FVA 1x9Ah TSTAK

Алатот поседува технологија FLEXVOLT ADVTANGE: користи интелигентна електроника која ја препознава видот на батеријата која се користи и ја зголемува моќноста и вртежниот момент кога користите FLEXVOLT батерија.

Дупчалката има 51% повеќе енергија при користење на батерија FLEXVOLT 9Ah во споредба со батерија од 18V 5Ah, односно 42% повеќе енергија при користење на батерија FLEXVOLT 6Ah во споредба со батерија од 18V 5Ah.

Силен 3-брзински целосно метален менувач за подолго време на работа и подолг животен век на алатот.

Електронска спојка со прилагодлива контрола на вртежен момент во 11 позиции за оптимизирана прецизност при работа. Поседува LED осветлување за подобрена видливост во темни простории.

Без брзина на оптоварување (BPM) – 0-500/1500/2250
Отчукувања во минута (BPM) – 38250
Максимален вртежен момент – 126 Nm
Капацитет на држачот – 1,5-13 мм
Број на поставки за брзина – 3
Капацитет за дупчење:
Бетон – 13 мм
Метал – 15 мм
Дрво – 55 мм
Содржи:
(1) Странична рачка
(1) спојка за појас
(1) Магнетен држач за битови
(1) куфер TSTAK

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5.753 кг
Димензии (пакет) 43.9 × 34.9 × 12.7 cm
Платформа

,

Технологија

Бренд

EAN: 5035048742921