18V Комбиниран чекан SDS-Plus 1.4J 2×1.7Ah POWERSTACK

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

32,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 1.7 Ah
Ударна енергија 1.4 J
Број на вртежи 0-1060 rpm
Број на удари 0-4980 bpm
Макс. дупчење во бетон 16 mm
Макс. дупчење со круна / mm
Макс. дупчење во дрво 16 mm
Макс. дупчење во метал 10 mm
Прифат на стезна глава SDS+ /
Тежина 1.8 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 283 mm
Висина 176 mm
Ширина 73 mm
EAN: 5035048790182 SKU: DCH172E2T-QW Категории: ,

Опис

Комбиниран чекан SDS+ со напон 18V и ударна енергија 1.4J. Доаѓа во куфер со 2×1.7Ah батерии и полнач.

Мотор без четкици кој овозможува зголемено време на работа и намалено одржување. Со ударна енергија од 1.4J, 1060 rpm вртежи во минута и 4980bpm удари во минута овој чекан е идеален за дупчење во бетон, тула и ѕид од 4mm до 16mm.

Два режими на работа: дупчење и дупчење со удар.
Системот SDS+ овозможува брза замена на дупчалки.
Опремена е со систем за придушување на вибрациите AVC, при што се зголемува безбедноста и удобноста при работа.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.725 кг
Димензии(пакет) 43.5 × 34 × 12.5 cm
Платформа

Бренд

Технологија