18V Комбиниран чекан SDS-Plus 2J 2x4Ah V20

Категорија SKU: SFMCH900M22-QW
Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:4 Ah
Ударна енергија:2 J
Број на вртежи:1500 rpm
Број на удари:5500 bmp
Макс. дупчење во бетон:30 mm
Макс. дупчење во дрво:40 mm
Макс. дупчење во метал:13 mm
Прифат на стезна глава:SDS-Plus

19.990,00 ден 23.990,00 ден

На залиха

Опис

Комбиниран чекан со напон 18V и прифат на стезна глава SDS-Plus. Доаѓа во куфер со 2x4Ah батерии и полнач.

Моќен мотор без четкици што овозможува зголемено време на работа и максимален работен век на чеканот. Комбинираниот чекан има опција дупчење за дрво, метал, пластика, опција дупчење со удар за камен, тула, бетон и опција само удар за работа со длета. Овозможува брз напредок на дупчењето благодарение на оптимално поставениот електропневматски механизам на чекан. Ергономски дизајн со обемна гумена облога и мала тежина за работа без напор. Поседува LED индикатор на батеријата кој го означува статусот на полнење на батеријата.

Комбинираниот чекан е дел од новата генерација батерии Stanley Fatmax V20.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 6,5 кг
Димензии (пакет) 44,4 × 16,4 × 33,1 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048728536