18V Ножица за жива ограда 50cm POWERCOMMAND 2Ah

7,990.00 ден 13,990.00 ден

На залиха

Опис

Ножица за жива ограда 18V, погодна за сечење и нега на жива ограда со средна големина.
Со функцијата POWERCOMMAND™ CUT, можете да активирате побавни, помоќни сечења со притискање на копче, за да сечете низ дебели, цврсти гранки и да се спречи заглавување на сечилата. Литиум-јонската батерија ви дава слобода да се движите низ вашата градина без употреба на продолжен кабел.

Време на полнење – 60 мин
Вклучена батерија – 2Ah
Тип на батерија – Литиум-јонска

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.195 кг
Димензии (пакет) 99.6 × 18.9 × 17.6 cm
Бренд

Платформа

EAN: 5035048639955