18V Kосилка за трева Тример E-Drive 4Ah 30cm

7,990.00 ден 13,490.00 ден

На залиха

Опис

Power Select Run Time Extender – можност за прилагодување на напојувањето врз основа на потребите на работата.

Создадете совршени рабови во секое време со притискање на копчето POWERCOMMAND жицата автоматски се ослободува.
Користете го механизмот flip-to-edge тркалото за водење за да создадете совршени рабови.
Технологија E-Drive: Систем со висока торзија за подобро и побрзо завршување на работата. Ширина на сечење од 30 cm и литиумска батерија 18 V 4,0 Ah идеална за големи градини.
Двојно прилагодливи рачки за поголема удобност и контрола при употреба.

Вклучува
(1) Вклучени калем и конец
(1) батерија од 4,0 Ах
(1) 2А полнач

Тежина на производот – 2,25 кг
Конец – 9 мм
Дијаметар на конецот – 1,6 мм
Напон – 18V
Брзина на сечење – 5500||7200 вртежи во минута
Ширина на сечење – 30см

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.57 кг
Димензии (пакет) 105 × 26.5 × 14.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048639870