18V Ножица за жива ограда 55cm 1x4Ah V20

13,990.00 ден 16,990.00 ден

На залиха

Опис

Благодарение на подобрената технологија на батеријата, без ефект на меморија и минимална загуба на енергија, литиум-јонската батерија V20 е подготвена за работа во секое време.

Издржливото сечило од 55 cm, направено од стврднат челик, со ласерско сечење обезбедува прецизност и долг работен век.

Функцијата Power Saw ви дава поголема енергија кога ви е потребна за брзо и лесно сечење гранки со дебелина до 35 mm.

Лесниот, компактен дизајн и тежина од 2,9 кг го намалува заморот на операторот, удобна рачка која придонесува за подобра контрола и маневрирање.

Интегрираниот индикатор за статусот на полнење на батеријата ви овозможува практично да го следите нивото на полнење.

Интегрирана кука – компатибилна со системот STANLEY® Track wall – ви овозможува лесно складирање во вашиот дом, гаража или работилница.

Дел од новиот STANLEY® FATMAX® V20 18V батериски систем – напојувајте ги сите алатки V20 со заедничка нова и подобрена литиум-јонска батерија од 18V.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5.987 кг
Димензии (пакет) 95.2 × 21.2 × 25.7 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048727003