18V Сет дупчалка + удар. одвртувач 2xPOWERSTACK

Категорија SKU: DCK2062E2T-QW

29.990,00 ден 34.990,00 ден

На залиха

Опис

Батериски сет од вибрациона дупчалка/одвртувач DCD709, ударен одвртувач DCF809, полнач, 2×1.7Ah POWERSTACK батерии и куфер TSTAK.

Зошто POWERSTACK:

Добивате 50% повеќе енергија** со 25% помали димензии и 12% помала маса. Оваа батерија обезбедува двапати подолг век на траење** од стандардните цилиндрични батериски ќелии и е компатибилна со сите 18V XR алати и полначи. Создадена е со спцијално обликувана основа обложена со гума која не може да го оштети материјалот со кој работите. Искористете ги предностите на нашата најлесна и најмоќна батерија** со 50% поголема моќност и двоен век на траење** кои создадат доверливо LI-Ion решение за вашите алати.

За прв пат со 3 годишна гаранција на батеријата.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5,94 кг
Димензии (пакет) 44,5 × 33,5 × 16,4 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 5035048788400