18V Ударен одвртувач 1/2 2x5Ah POWERSTACK 1632/2373Nm

Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:5 Ah
Механички Брзини:4
Број на вртежи:0‑440/800/1200 rpm
Број на удари:1890 bmp
Прифат на алат:1/2 "

54.990,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/2

Вртежниот момент на затегнување до 1632 Nm овозможува отстранување дури и на најтврдоглавите завртки.

Вртежниот момент за одвртување до 2373 Nm.

Режимот PRECISION WRENCH кој помага да се спречи прекумерно затегнување и паѓање на прицврстувачите, 4 режими кои ви дозволуваат да ја прилагодите брзината на ротација.
Алатката одржува постојана стапка на удар за 4 секунди, а потоа автоматски ја зголемува брзината, овозможувајќи ви ефективно да ги олабавите најтврдокорните сврзувачки елементи.

Моќниот мотор без четкички обезбедува висока ефикасност при работа, го продолжува работниот век и при тоа самата алатка е помала. Удобната гумена рачка обезбедува поголема удобност при работа и максимална контрола. LED светилка за осветлување без сенки на вашата работна површина.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 8,053 кг
Димензии (пакет) 44,5 × 34 × 16 cm
Бренд

Платформа

EAN: 5035048806517