36V Верижна пила 30cm 1x2,5Ah

17,990.00 ден 21,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Верижна пила со напон 36V и должина на меч од 30cm. Доаѓа со батерија 1×2.5Ah и полнач.

Верижната пила се карактеризира со високи перформанси на сечење со дијаметар до 23 cm и долго време на работа благодарение на Li-ion батеријата од 2,5Ah која целосно се полни во рок од 120 минути. Опремена е со брава за вклучување, рачка со рачна заштита и хромиран синџир со низок повратен удар за безбедна и удобна работа. Оваа безжична моторна пила е идеален избор за обработка на дрво и градинарство, одлична благодарение на тивката работа со ниски вибрации. Затегнување на ланецот без алатки за лесно менување и брзо повторно затегнување.

 

 

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5.21 кг
Димензии (пакет) 71.7 × 24 × 22 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048713792