54V Аголна брусилка 230mm FlexVolt без опрема

Категорија SKU: DCG460N-XJ
Напон на батерија:54 V
Дијаметар на диск:230 mm
Број на вртежи:6000 rpm
Навој на вретено:14 M
Електрична кочница:Да
Тежина:4.7 Kg

29.690,00 ден 34.990,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT Батериска аголна брусилка со моќност 54V за дискови со дијаметар од 230 mm. (без опрема)

Има електронски мек старт и постепено зголемување на брзината. Опцијата за заклучување го спречува случајното стартување на брусилката.
Електронска сопирачка – брзо го запира дискот кога прекинувачот е исклучен, а електронската спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој или силно притискање. Прицврстувањето на страничната рачка во 2 позиции обезбедува поголема удобност и контрола.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 7,77 кг
Димензии (пакет) 26,8 × 50 × 19,7 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 5035048793008