Аголна брусилка 2000W 230mm 6.500rpm

Категорија SKU: FMEG232-QS

6.990,00 ден 8.390,00 ден

На залиха

Опис

Аголна брусилка со влезна моќност од 2000W и дијаметар на сечило/диск 230мм.

Компактна и лесна за користење со странична рачка која може да се монитира во 3 позиции што нуди поголема удобност. Поседува моќен мотор од 2000W и метален преден дел кој ја прави погодна за тешки работни задачи. Има можност за заклучување за поголема безбедност и избегнување на случајно уклучување.

 

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 6,16 кг
Димензии (пакет) 60 × 17 × 12,5 cm
Бренд

EAN: 5035048748848