Аку.дупчалка/одврт. 12V 2Ah Brushless TSTAK

Категорија SKU: DCD701D2-QW

14,990.00 ден

На залиха

Опис

Ви го претставуваме нај продаваниот модел од новата EXTREME SUB-COMPACT 12V серија батериски алати. Екстремна моќност во компактна големина и значително намалена тежина. Новиот модел е 38.5mm пократок од претходната генерација и доаѓа со нов мотор без четкици кој нуди 15% подолга работа. Со само 0.9Kg тежина и 57.5Nm вртежен момент овој алат нуди ултимативна флексибилност во работењето и уникатност во класата. Сите батерии од новата 12V серија се компатибилни со сите алати и полначи од 10.8V и 12V сериите. Доаѓа со 2 батерии од 2Ah, брз универзален полнач, алка за појас и квалитетен TSTAK куфер за транспорт и складирање.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3.43 кг
Димензии (пакет) 35.4 × 12 × 43.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048709832