Еспресо Кафемат 1200W 15 bar

6.990,00 ден 8.490,00 ден

На залиха

Опис

Еспресо кафемат со високи перформанси, влезна моќност од 1200W и максимален притисок 15 bar за подготовка на висококвалитетно еспресо. Резервоар за вода со капацитет од 1,2 литри.

Систем цевки од нерѓосувачки челик што овозможуваат брзо загревање до идеалната температура и брзо стартување и ослободување на кафето. Поседува цевка за пареа со која може да направите густа млечна пена и да добиете врвно капучино или кафе лате. Вклучува горна подлога за складирање на шолјите и нивно загревање, рачка за кафе со два отвори за подготовка на едно или две кафиња истовремено. Отстранлив долен сад за лесно и практично одржување и чистење.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4,43 кг
Димензии (пакет) 36,1 × 24,6 × 36,8 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8432406200012