Еспресо Кафемат 850W 20 bar

6.990,00 ден 9.490,00 ден

На залиха

Опис

Кафемат за еспресо со влезна моќност 850W и максимален притисок од 20 бари.

Ексклузивен дизајн изработен од нерѓосувачки челик со облога против отпечатоци од прсти и отстранлив алуминиумски сад кој е лесен за одржување. Кафематот има дигитален дисплеј со 3 различни програми, кој ви овозможува да изберете меѓу функциите: ON/OFF, 1 доза или 2 дози кафе и пареа. Машината има автоматско исклучување во зависност од изборот на функцијата за кафе и резервоар за вода од 1,5 литри со видливо ниво и целосно отстранлив за лесно полнење. Како додаток има подлога за шолји за да ги одржува топли и мерна лажица за кафе. Има нелизгачки ногарки за зголемена стабилност, а цевката за пареа има гумичка за лесно ракување.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3,8 кг
Димензии (пакет) 31,6 × 26 × 35 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8432406200067