Косилка за трева Тример 550W 30cm AFS со кабел 10m

5,490.00 ден 7,190.00 ден

На залиха

Опис

BLACK+DECKER Тример 550 W

Тримерот со моќност од 550 W е идеална алатка за одржување на тревата во градините со средна големина.
E-Drive: преносен систем со висока торзија, го подобрува сечењето и ја забрзува работата.
Компактен и избалансиран, ви овозможува да ги исечете рабовите на тревникот со минимален напор, и секогаш да ја одржувате уредна вашата градина.
Опремен е и со потпорно тркало кое ви овозможува да се префрлите на функцијата за рабови во само неколку чекори.
Телескопска шипка прилагодлива за секоја висина.

Ширина на сечење – 30 см
Брзина на сечење – 7500 вртежи во минута
Обезбеден конец – 10см
Дијаметар на конецот – 1,6 мм
Тежина на производот – 2,4 кг

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3.373 кг
Димензии (пакет) 94 × 12.5 × 21.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048691731