Куфер со организер TSTAK IP54

3,690.00 ден 4,490.00 ден

На залиха

Опис

Куфер со организер TSTAK со ниво на заштита IP54 кој нуди заштита од вода и прашина на алатите и прицврстувањата во кутијата.

Ергономски дизајн со предни и горни рачки со можност за транспорт во две различни позиции. Цврст метален преден дел за зголемување на издржливоста и векот на траење. Можност за заклучување со катанец (не е вклучен) за дополнителна безбедност, а со инсталирање на DEWALT Tracker преку DEWALT Tool Connect може да се следи движењето на куферот. Можност за лесно поврзување на куферот со останатите куфери од програмата TSTAK. Поседува внатрешна приспособлива пена која нуди заштита на алатите во куферот при транспорт.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 2.63 кг
Димензии (пакет) 44.5 × 18.2 × 33.3 cm
Платформа

Бренд

EAN: 3253561833441