Куфер за алат DS400 ToughSystem

5.990,00 ден 6.490,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT Куфер за алат DS400 ToughSystem

Овој ToughSystem куфер има патентирани странични брави за автоматско поврзување со други куфери кои обезбедуваат лесно ракување со една рака. Две метални брави на предната страна кои го зголемуваат нивото на безбедност на алатите во внатрешноста на куферот со IP65 оценка за заштита од вода и прашина.
Кутијата има внатрешна фиока која што може да се одстрани за оптимална организација.

Носивост до 50 kg.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5,36 кг
Димензии (пакет) 54,0 × 42,0 × 36,0 cm
Платформа

Бренд

EAN: 3253561833427