Сет про. клешти 3 пар VDE

Категорија SKU: 10505519

3.990,00 ден

На залиха

Опис

Овие клешти гарантираат безбедност за работа со електрична опрема до AC 1000V или DC 1500V. Нивните индукциски стврднати рабови за сечење остануваат остри подолго, а нивните обработени челусти се дизајнирани за максимална јачина на фаќање. Рачките обезбедуваат дополнителна удобност за помал замор на рацете.

Секачите во форма на V овозможуваат лесно и прецизно соголување на жица до 1,6 mm.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0,827 кг
Димензии (пакет) 25 × 23,5 × 3 cm
Бренд

EAN: 5706915055191