Верижна пила 1800W 35cm

Категории , SKU: BECS1835-QS

6.990,00 ден 8.490,00 ден

На залиха

Опис

BLACK+DECKER Верижна пила 1800 W

Верижна пила со моќност од 1800 W за лесно сечење на дрва со дијаметар до 35 cm, брзина на синџирот од 12,5 метри во секунда за чисто, брзо сечење на влажно и суво дрво.
Има интегрирана безбедносна кочница на ланецот кој запира со движење за 0.15s.
Автоматски систем за подмачкување на ланецот со голем сад со видливи ознаки за капацитетот на уљето.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5,538 кг
Димензии (пакет) 51,5 × 28 × 22 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048808245