Аголна брусилка 1100W 125mm со регулација

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

5,190 ден 5,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1100 W
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 3000-11000 rpm
Тежина 2.35 Kg
Должина 290 mm
Висина 100 mm

Опис

Аголна брусилка со влезна моќност од 1100W и дијаметар на диск 125mm.

Моќен мотор кој обезбедува оптимални перформанси на сечење и стругање. Прифаќа дискови со дијаметар до 125 mm, така што ги задоволува повеќето аматерски и професионални работни задачи бидејќи може да сече длабочина до 4 cm. Поседува странична рачка што може да ја користите во 2 позиции за поудобно работење. Аголната брусилка има меко стартување кое овозможува да се избегнат незгоди и грешки при работата. Има можност да ја прилагоди брзината до 11000 вртежи во минута, така што помага во задачите за кои е потребна помала брзина и поголема прецизност.

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 2.74 кг
Димензии(пакет) 33.5 × 12.5 × 10 cm
Платформа

Бренд