Чекан фиберглас 600g

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

2,090 ден

Има Залиха

EAN: 3253560513122 SKU: STHT0-51312 Категории: ,

Опис

Чекан фиберглас со должина 325mm и тежина на главата од 600g.

Ергономската рачка бара помалку физички напор, обезбедува сигурно држење и го намалува ризикот од оптоварување за време на работата. Јадро од фиберглас за поголема моќност и подолг животен век. Засилена врска помеѓу главата и рачката со дводелно епоксидно лепило за поголема сигурност и подобро амортизирање на вибрациите од традиционалните чекани.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 0.78 кг
Димензии(пакет) 32.5 × 17 × 3 cm
Бренд

STANLEY