10.8V-18V Полнач на батерии Li-Ion

Категорија SKU: DCB113-EU

3,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Целосно нов повеќенапонски XR полнач што ги полни батериите 10.8V, 14.4V, 18V.

Електронски контролираниот систем за полнење обезбедува максимално време на работа и продолжен животен век на батериите. Дијагностиката со LED индикатор го пренесува статусот на полнење на батеријата и проблеми со напојувањето. Ги полни батериите од 2Ah за 60 минути.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0.34 кг
Димензии (пакет) 15 × 6.4 × 13 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048559567