Брз Полнач на батерии со 4 порти 12V-54V Li-on

Категорија SKU: DCB104-QW

22,990.00 ден

Само 2 останати на залиха

Опис

Полначот е со четири брзи порти за полнење со 8А струја по порта. Компатибилен е за 12V, 18V и FLEXVOLT®18V/54V батерии во исто време. Овој брз полнач полни 18V 4Аh батерија за 40 минути, 18V 5Ah за 60 минути и 4 x 54V батерии од 9Ah за само 75 минути. Воедно е дизајниран да одговара со Tool Connect™ Tag и Tough System™ системите на закачување и складирање.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.28 кг
Димензии (пакет) 55.5 × 11.5 × 31.5 cm
Платформа

, ,

Бренд

EAN: 5035048706749