18V Аголен ударен одвртувач 3/8-1/2 102Nm без опрема

17.390,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT Аголен ударен одвртувач со напон 18V и прифат 3/8-1/2 (без опрема)

Крцкалка со голем максимален вртежен момент од 102Nm и компактни димензии, обложена со гумена обвивка за максимална удобност на корисникот.

Мотор без чектици Brushless кој овозможува поголема моќност и подолг работен век.

Брзината на мирување од 0-300 вртежи во минута.

Интегрираната LED батериска светилка ќе ја подобри видливоста на вашето работно место, а безбедносната брава на прекинувачот за стартување на алатката спречува случајно активирање.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1,54 кг
Димензии (пакет) 7,2 × 42 × 7,2 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048789667