18V Ударен одвртувач 1/2 2x5Ah POWERSTACK 1632/2373Nm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

54,990 ден 67,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Механички брзини 4
Максимален вртежен момент 1626 Nm
Број на вртежи / rpm
Број на удари / bpm
Прифат на алат 1/2
Максимална големина на штраф /
Тежина / Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина / mm
Висина mm
Ширина mm
EAN: 5035048806517 SKU: DCF961H2T-QW Категории: ,

Опис

DEWALT Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/2

Вртежниот момент на затегнување до 1632 Nm овозможува отстранување дури и на најтврдоглавите завртки.

Вртежниот момент за одвртување до 2373 Nm.

Режимот PRECISION WRENCH кој помага да се спречи прекумерно затегнување и паѓање на прицврстувачите, 4 режими кои ви дозволуваат да ја прилагодите брзината на ротација.
Алатката одржува постојана стапка на удар за 4 секунди, а потоа автоматски ја зголемува брзината, овозможувајќи ви ефективно да ги олабавите најтврдокорните сврзувачки елементи.

Моќниот мотор без четкички обезбедува висока ефикасност при работа, го продолжува работниот век и при тоа самата алатка е помала. Удобната гумена рачка обезбедува поголема удобност при работа и максимална контрола. LED светилка за осветлување без сенки на вашата работна површина.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 8.053 кг
Димензии(пакет) 44.5 × 34 × 16 cm
Бренд

Платформа