18V Дупчалка/одвртувач 2xPOWERSTACK

Категорија SKU: DCD800E2T-QW

28,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Дупчалка/одвртувач со напон 18V и максимален вртежен момент 90Nm. Доаѓа со куфер, полнач и 2×1.7Ah POWERSTACK батерии.

Мотор без четкици со вртежен момент од 90Nm кој ја прави дупчалката најмоќна во својата категорија, а притоа ергономскиот дизајн од само 164mm должина обезбедува максимални перформанси во ограничени средини. Дупчалката има 2 брзини и 15 позиции на јачина за максимална контрола во сите примени за дупчење и прицврстување.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост на работното место.

Зошто POWERSTACK:

Добивате 50% повеќе енергија** со 25% помали димензии и 12% помала маса. Оваа батерија обезбедува
двапати подолг век на траење** од стандардните цилиндрични батериски ќелии и е компатибилна со сите
18V XR алати и полначи. Создадена е со спцијално обликувана основа обложена со гума која не може да го
оштети материјалот со кој работите. Искористете ги предностите на нашата најлесна и најмоќна батерија** со
50% поголема моќност и двоен век на траење** кои создадат доверливо LI-Ion решение за вашите алати.
За прв пат со 3 годишна гаранција на батеријата.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.14 кг
Димензии (пакет) 44.2 × 35.1 × 12.6 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 5035048788219