18V Комбиниран чекан SDS-Plus 1.4J 2x1.7Ah POWERSTACK

Категорија SKU: DCH172E2T-QW
Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:1.7 Ah
Ударна енергија:1.4 J
Број на вртежи:0-1060 rpm
Број на удари:0-4980 bmp
Макс. дупчење во бетон:16 mm
Макс. дупчење во дрво:16 mm
Макс. дупчење во метал:10 mm
Прифат на стезна глава:SDS+
Должина:283 cm
Ширина:73 cm
Висина:176 cm

32.990,00 ден

На залиха

Опис

Комбиниран чекан SDS+ со напон 18V и ударна енергија 1.4J. Доаѓа во куфер со 2×1.7Ah батерии и полнач.

Мотор без четкици кој овозможува зголемено време на работа и намалено одржување. Со ударна енергија од 1.4J, 1060 rpm вртежи во минута и 4980bpm удари во минута овој чекан е идеален за дупчење во бетон, тула и ѕид од 4mm до 16mm.

Два режими на работа: дупчење и дупчење со удар.
Системот SDS+ овозможува брза замена на дупчалки.
Опремена е со систем за придушување на вибрациите AVC, при што се зголемува безбедноста и удобноста при работа.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4,725 кг
Димензии (пакет) 43,5 × 34 × 12,5 cm
Платформа

Бренд

Технологија

EAN: 5035048790182