18V Сет вибр. дупчалка + удар. одвртувач 2xPOWERSTACK McLaren F1

Категорија SKU: DCK200ME2GT-QW

32,190.00 ден 42,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Батериски сет од вибрациона дупчалка/одвртувач DCD85M, ударен одвртувач DCF85M, полнач, 2×1.7Ah POWERSTACK батерии и куфер TSTAK. Нова лимитирана серија на алати во соработка на DEWALT и F1 тимот McLaren.

Зошто POWERSTACK:

Добивате 50% повеќе енергија** со 25% помали димензии и 12% помала маса. Оваа батерија обезбедува
двапати подолг век на траење** од стандардните цилиндрични батериски ќелии и е компатибилна со сите
18V XR алати и полначи. Создадена е со спцијално обликувана основа обложена со гума која не може да го
оштети материјалот со кој работите. Искористете ги предностите на нашата најлесна и најмоќна батерија** со
50% поголема моќност и двоен век на траење** кои создадат доверливо LI-Ion решение за вашите алати.
За прв пат со 3 годишна гаранција на батеријата.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5.544 кг
Димензии (пакет) 44 × 33.4 × 16.4 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048807965