18V Косилка за трева Тример 36cm 1x5Ah

Категорија SKU: DCMST561P1-QW

27,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Косилка за трева Тример со напон 18V и ширина на сечење 36cm. Доаѓа со 1x5Ah батерија и полнач.

Ергономски дизајн кој е лесен за употреба и избалансиран за да се намали заморот на корисникот. Моќен мотор без четкици со напон 18V кој овозможува време на работа со една батерија до 40 минути. Поседува патентиран механизам за поделба на оската од тримерот што овозможува лесен транспорт и складирање.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 6.21 кг
Димензии (пакет) 98.5 × 32 × 15.3 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048729267