18V Ножица за жива ограда 55cm 1x5Ah

24,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Ножица за жива ограда со напон 18V со должина на нож 55cm. Доаѓа со 1x5Ah батерија и полнач.

Моќни ножици со сечило од 55cm и време на работа од 75 минути со едно полнење. Ширината меѓу забците на сечилото од 25mm гарантира повисоки перформанси и помалку заглавување при работа. Лесен и компактен дизајн од 2.9kg кој е избалансиран за да го намали заморот на корисникот при работа. Контролниот прекинувач за стартување со 2 раце го спречува случајното активирање на ножицата и несаканите последици.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5.61 кг
Димензии (пакет) 96.1 × 23.9 × 19.6 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048728840