Батерија 18V 4Ah Li-Ion

Категорија SKU: DCB182-XJ

6,490.00 ден

На залиха

Опис

Батерија со врвни електрични карактеристики и без мемориски ефект при полнењето. Интегрирана заштита од прегревање, преоптоварување и длабоко празнење со што се гарантира долг век на користење на батеријата. Има и LED индикатор за моменталниот капацитет на батеријата. Компатибилна е со сите алати од 18V XR серијата.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0.67 кг
Димензии (пакет) 13 × 7.5 × 9 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048392782