18V Полирка 125mm без опрема

Категорија SKU: DCM848N-XJ

23,990.00 ден

Само 2 останати на залиха

Опис

Полирка со напон од 18V и дијаметар на диск 125mm, доаѓа без опрема.

Моќен мотор без четкици кој обезбедува одлични перформанси при тешки задачи. Активирање на полирката со променлива брзина што овозможува зголемена контрола при работа. Поседува прекинувач кој има опција да се заклучи што овозможува континуирано работење без замор. Ергономскиот дизајн на предната рачка ја зголемува контролата, прецизноста и удобноста на корисникот. Брза и лесна промена на подлогите за полирање.

ПРИМЕНА НА ПОЛИРКАТА
Вашата DCM848 висококвалитетна полирка е дизајнирана за полирање на обоени или недовршени метали, фиберглас и композитни површини во професионални апликации. Вообичаените примери за употреба вклучуваат, но не се ограничени на: детали за авто/морски/RV/мотоцикли и корекција на завршетоци, изградба и поправка на брод, и завршна обработка на метали или бетон.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3.04 кг
Димензии (пакет) 46 × 13.3 × 16 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048714546