18V Реципрочна пила без опрема во куфер TSTAK

Категорија SKU: DCS382NT-XJ
Напон на батерија:18 V
Движења во минута:0-3200 spm
Сечење во дрво до:300 mm
Сечење во метал до:130 mm
Сечење во PVC до:160 mm

24.990,00 ден

На залиха

Опис

Реципрочна пила со напон 18V и должина од 310mm. Доаѓа во TSTAK куфер без опрема.

Мотор без четкици за продолжено работно време, доверливост и издржливост. Реципрочната пила има интелигентен активирач со променлива брзина и прекинувач за заклучување. Стегач на сечилото без клуч кој овозможува менување без дополнителни алати.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост на работното место и ергономска рачка со гумена обвивка која обезбедува врвна удобност на корисникот при користење.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4,27 кг
Димензии (пакет) 43,5 × 33,5 × 16,2 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048789162