18V Ударен одвртувач 1/4 2x1.5Ah V20

Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:1.5 Ah
Механички Брзини:1
Број на вртежи:2800 rpm
Број на удари:3100 bmp

10.990,00 ден 12.490,00 ден

На залиха

Опис

Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/4″. Доаѓа во куфер со полнач и 2×1.5Ah батерии.

Моќен мотор за оптимален пренос на моќност за работа со навртување или дупчење, со максимален вртежен момент до 165Nm. Променлива брзина до 2800rpm вртежи во минута за оптимално прилагодување на материјалот и дијаметарот на дупчење. Индикатор на батеријата кој го означува статусот на полнење на батеријата. Компактна конструкција и ергономски дизајн со голема гумена облога кои овозможуваат зголемена удобност при работа. Поседува интегрирана LED светилка со време на осветлување од 20 секунди по запирање на моторот која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дупчалката/одвртувачот е дел од новата генерација батерии Stanley Fatmax V20.

Дополнителни информации

Платформа

Бренд

EAN: 5035048723920