18VАку. сет комбиниран чекан+одвртувач 2x4Ah

Категорија SKU: DCK2023M2T-QW

33.990,00 ден 41.990,00 ден

На залиха

Опис

Батериски сет од комбиниран чекан DCH133, одвртувач DCF787, полнач, 2x4Ah батерии и 2 куфери TSTAK.

Чеканот без четкици е сигурна и цврста бежична алатка ефективен за низа материјали. Алатот има максимален опсег за дупчење од 13мм во челик, 30мм во дрво и 26мм во бетон. Постигнувајќи од 0-5500bpm со енергија на удар од 2.6J, DCH133 е брз комбиниран чекан без да ја жртвува моќноста. Вклучена е и странична рачка за поголема контрола.

Ударниот одвртувач без четкици е компактен и лесен. Со променлива контрола на брзина и број на вртежи од 0-2800rpm, обезбедува максимален вртежен момент од 170Nm и е идеална за работење во тесни простории.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 10,29 кг
Димензии (пакет) 45 × 35,5 × 35 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048699294