18V Сет вибр. дупчалка + удар. одвртувач 2x2Ah V20

Категорија SKU: SFMCK465D2T-QW

14.990,00 ден 18.990,00 ден

На залиха

Опис

Овој сет алати е дел од новата платформа на STANLEY® FATMAX® V20. Платформата опфаќа широка програма на алати наманети за вашата работилница, домот или градината. Со подобрена батериска технологија и SAMSUNG ќелии, вашите V20 алати се секогаш подговени за акција.

Сетот ги содржи счедниве модели:

SFMCD711 – 18V вибрациска дупчалка-одвртувач со 1.500 rpm и 50Nm вртежен момент.
SFMCF800 – 18V удареб одвртувач со 2 брзини од 0-350 и 0-1.500 rpm и 165Nm вртежен момент.

Комплетот доаѓа со две батерии V20 со напон од 18V и капацитет од 2Ah, брз полнач и TSTAK куфер за складирање и транспорт.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5,639 кг
Димензии (пакет) 44 × 34 × 16,5 cm
Бренд

Платформа

EAN: 5035048734490