54V Реципрочна пила FLEXVOLT 2x9Ah

Категорија SKU: DCS389X2-QW
Напон на батерија:54 V
Капацитет на батерија:9 Ah
Движења во минута:0-3000 spm
Сечење во дрво до:300 mm
Сечење во метал до:130 mm
Сечење во PVC до:160 mm

64.990,00 ден

На залиха

Опис

Реципрочна пила со напон 54V FLEXVOLT. Доаѓа во куфер со 2x9Ah батерии и брз полнач.

Мотор без четкици за продолжено работно време, доверливост и издржливост. Реципрочната пила има интелигентен активирач со променлива брзина и прекинувач за заклучување. Стегач на сечилото без клуч кој овозможува менување без дополнителни алати.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост на работното место и ергономска рачка со гумена обвивка која обезбедува врвна удобност на корисникот при користење.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 10,253 кг
Димензии (пакет) 44,3 × 33,1 × 30,5 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 5035048736685