Апарат за заварување INVERTOR MIG/TIG/MMA 160A

Категорија SKU: MULTIMIKRO160

24,990.00 ден

На залиха

Опис

MULTIMIKRO 160-200 DC еднофазен инвертер за заварување за MIG-MAG/GAS-NO GAS, MMA, TIG LIFT 2T-4T. Континуирано прилагодување на струјата
на заварување, напојување со жица. Стандардно, можно е да се користи калем со жица дијаметар Ø 100 – 200 0,5 – 5 Kg. опционо и со 15 Kg. жица
(COD. 90870)
Изворот на опремата за заварување е конструиран со најновата IGBT технологија, која обезбедува исклучително висока брзина на конверзија. Работи на
максимална фреквенција на ултра брзата IGBT технологија од 35 kHz до 55 kHz. Капацитивна електронска контрола за преоптоварување на машината.
Циклус со висока моќност. Ладење со вентилатор. Инвертер за заварување со мала тежина, високи перформанси и континуирано регулирање на струјата
на заварување од 20 А до максималниот опсег. Заварува секаков вид електроди (базична, рутилна, нерѓосувачки челик, никели, месинг, алуминиум…).
Опрема: Инвертер за заварување, МИГ горилник за заварување, кабел за заземјување, кабел со држач за електрода.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 17 кг
Димензии (пакет) 62.5 × 24.5 × 44 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 8004386590652