Електро-пневматски чекан 650W SDS+ во куфер

Категорија SKU: BEHS01K-QS

5,990.00 ден 7,290.00 ден

На залиха

Опис

Електро-пневматски чекан со влезна моќност 650W и прифат на стезна глава SDS Plus. Доаѓа во куфер со 2 SDS+ бургии од 6mm и 8mm, адаптер футер и клуч.

Поседува 3 режими на работа: дупчење, дупчење со чекан и длето. Испорачува енергија со удар од 1.4Ј и број на вртежи од 1600rpm за лесно завршување на задачите. Ова го прави комбинираниот чекан од 650W вистинската алатка за секој кој планира да прави повеќе од само дупчење дупки. Ергономски дизајн на рачка со мек зафат за зголемена удобност при работа која е прилагодлива и отстранлива за поголема контрола.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.61 кг
Димензии (пакет) 40 × 12 × 31 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048730454