Електро-пневматски комбиниран чекан 710W 1.8J куфер, прибор

Категорија SKU: KD975KA-QS

5,490.00 ден 11,490.00 ден

На залиха

Опис

Електро-пневматски чекан со влезна моќност 710W и ударна енергија 1.8J. Доаѓа во куфер со 3 SDS+ бургии од 6mm, 8mm, 10mm.

Моќен пневматски чекан со 0-5180 удари во минута, 1.8J енергија на удар за дупчење во тврди материјали како што се бетон и гранит. Променлива брзина за подобра контрола и разновидност при работа, и втора рачка за дополнителна удобност.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5.335 кг
Димензии (пакет) 42.5 × 35 × 11 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048196830