Ласерско метро 50m IP40

Категорија SKU: FMHT77165-0

5,990.00 ден 6,990.00 ден

На залиха

Опис

Ласерско метро со работен опсег од 50 метри со точност од од +/- 1,5 mm.
Обезбедува прецизни мерења на растојание, површина и волумен.
Работи на внатрешна литиум-јонска батерија која може целосно да се наполни за 2,5 часа. До 1000 мерења со едно полнење.
Црниот LCD екран со бел текст обезбедува одлична видливост.
Компактен и лесен за употреба и складирање.
IP40 заштита од прашина и влага.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0.187 кг
Димензии (пакет) 17.7 × 12.2 × 2.6 cm
Бренд

EAN: 3253560771652