Ласерско метро џебно 16m

Категорија SKU: DW055PL-XJ

3,490.00 ден

На залиха

Опис

Мерен опсег 16 m
Точност +/- 6 mm

  • Рачката обложена со гума обезбедува заштита од лизгање и паѓање
  • Компактен дизајн – Лесно се вклопува во вашиот џеб
  • Напојува со литиум-јонска батерија од 3,7 V
  • Овозможува до 1 000 мерења со едно полнење
  • Црн екран со бели знаци за подобра видливост на дневна светлина
  • Полнење со USB – Целосно ја полни испразнетата батерија за 2,5 часа
  • Пресметува во метри и инчи
  • Содржи USB кабел за полнење

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0.099 кг
Димензии (пакет) 14 × 10 × 2.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5054905286002