Перач под висок притисок 5000W 200 bar инукциски мотор

84.990,00 ден 99.999,00 ден

На залиха

Опис

Машина за перење под висок притисок DeWalt DXPW005E

DeWalt DXPW 005E е професионален перач под висок притисоки е идеален за професионалци. Лесно ја отстранува дури и најтврдата нечистотија. Професионалната пумпа, со глава од месинг со три аксијални клипови обложени со керамика, произведена од DeWalt, обезбедува исклучителни перформанси и многу долг работен век.

Работен притисок од 200 бари макс и проток од 810 литри вода на час
Висококвалитетен трифазен електричен мотор, брзина на ротација 1450 RPM со термичка заштита
Контролен вентил интегриран со TSS, систем кој овозможува голема заштеда на енергија, а во исто време секогаш одржува високи перформанси на машината.
Опремен со прецизен манометар..

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 63,5 кг
Димензии (пакет) 70,5 × 49,3 × 74 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8016287251570