Полнач за акумулатори и стартер 12-24V 210A

Категорија SKU: THOR320

18.990,00 ден

Нема на залиха

Опис

Полначот  Awelco THOR 150, 320 со функција BOOSTER е наменет за домашна употреба и опремен со функциа за брз старт .  Ова е машина  може да ја врши и функцијата на стартер, таа е всушност опремена со  системот за брз старт. Овој производ е идеален за полнење на батерии   од 12/24V   10/720Ah

Може да се постават  3 работни позиции!

Опремен со термостатска заштита за заштита од кратки споеви и инверзии на поларитетот.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 16,5 кг
Димензии (пакет) 32 × 21,5 × 62 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8004386750100