Апарат за заварување INVERTOR MMA 200A 4.0

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

19,999 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Осигурувач 16 Amp
Инсталациона моќност 7 Kw
Напон на отворено коло 65 Volt
Електроди кои се користат 1.6-5.0 mm
Опсега на струја на заварување 15-200 Amp
Работен циклуз  200@60% Amp
Димензии 275x130x170 mm
Тежина 4.5 Kg
EAN: 8004386519257 SKU: ARC250 Категории: ,

Опис

AWELCO ARC250 инвертерски апарат за заварување во MMA режим со обложени електроди со дијаметар од 1,6-5mm.
Системи за регулација HOT START, ARC FORCE и ANTI STICK кои се користат во уредот овозможуваат да се постигне висока ефикасност и квалитет на извршената работа. Малата големина на инвертерот обезбедува лесен транспорт и ви овозможува да работите дури и на височини. Дисплејот ви овозможува да ја проверите вредноста на струјата на заварување.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 7.3 кг
Димензии(пакет) 37.5 × 16 × 31 cm
Платформа

Бренд