ДЕВ Бензиски перач под висок притисок 5,5HP 190 бари со количка HONDA

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

110,990 ден 129,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 5500 W
Проток на вода 600 l/h
Максимален притисок 190 bar
Tемпература на вода максимална 60
Тип на мотор HONDA GX160
Бр. на вртежи 3400 Rpm
Гориво Бензин
Должина на цревото 10 m
Тежина 53.5 Kg
EAN: 8016287251617 SKU: DXPW008E Категории: , БРЕНД:

Опис

Перач под висок притисок со висококвалитетна моторна пумпа од 3400 вртежи во минута.
Со бензиски мотор HONDA GX160  Глава на пумпа од месинг.
Триплекс пумпа со систем на коленасто вратило со три керамички клипови.
Двојни текстилни гумени заптивки.

Дополнителни Информации

Тежина 45 кг
Димензии 84.6 × 58 × 63 cm
Платформа

Бренд