СТН Перач под висок притисок 2500W 150 bar со двоен инукциски мотор

Категорија SKU: SXFPW25DTS-E-EM

26.990,00 ден

Нема на залиха

Опис

Предности

Машината за перење под висок притисок Stanley FatMax SXPW25DTS е полупрофесионална машина за перење со технологија DUALTECH која овозможува двојна моќност што обезбедува проток до 810l/h. Предноста на двојната пумпа и двојниот еднофазен мотор е тоа што може да се активираат поединечно. Благодарение на двојната млазница TWIN NOZZLE, можно е да се работи со две ротирачки глави за чистење на поголеми површини. SXPW25DTS има мотор од 2500W и произведува максимален притисок од 150 бари. Иако имаат многу висока моќност, моторите се опремени со термичка заштита. Машината за перење е опремена со двоен систем кој овозможува користење на две пумпи со цел да се подобрат перформансите на опремата според потребите за перење

Благодарение на можноста за користење на две млазници истовремено, површината за перење е двојно зголемена, што дополнително заштедува време Машината за перење може да произведе максимален притисок од 150 бари и капацитет на вшмукување од 810 L/h Се напојува со еден мотор од 2.500 W Се испорачува со практична макара за црево со странична рачка и опремена со систем за брзо ослободување Опремен со пумпа составена од три аксијални клипови изработени од стврднат челик Пумпата е опремена со термичка заштита и сигурносен вентил за автоматско ресетирање на притисокот Идеален за чистење градинарски мебел, алати, велосипеди, поплочени дворови, додека двојниот систем овозможува отстранување и на најтврдокорните нечистотии на површини како бетон, камен и градежна опрема.

DUALTECH технологија

DTS е иновативен технолошки систем кој овозможува модуларна работа на машината за перење под притисок со користење на две моторни пумпи. Благодарение на системот DTS, перформансите на оваа машина се значително зголемени во споредба со обичните подлошки со една пумпа. Со овој модел, можете да изберете помеѓу: Редовно чистење: нормален режим на чистење што користи само еден мотор Тешко чистење: за максимални перформанси и перформанси при работа. Овој режим го зголемува протокот и растојанието до кое доаѓа водата од пиштолот за миење (до 5 метри). Со овој начин на работа, машината за перење ја елиминира најупорната нечистотија од најголемите површини за најкратко време.

Дополнителни информации

Платформа

Бренд

EAN: 8016287147972