Комбинирана пила 2000W 250mm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

89,190 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 2000 W
Дијаметар на диск 250 mm
Прифат на пилата 30 mm
Број на вртежи 2850 rpm
Аголно наклонување на пилата 0-45 °
Аголна ротација на пилата 45 °
Сечење при 90°/45° ( В x Ш ) 70×95 mm
Сечење при 90°/90° ( В x Ш ) 140×68 mm
Сечење при 90°/90° ( В x Ш ) 180×20 mm
Сечење при 45°/90° ( В x Ш ) 95×70 mm
Сечење при 45°/90° ( В x Ш ) 120×46 mm
Сечење при 45°/45° ( В x Ш ) / mm
Максимална длабина на пресек 70 mm
Длабочина на сечење при 90° 70 mm
Длабочина на сечење при 45° 32 mm
Димензии на масата / mm
Отсекување од десно / mm
Отсекување од лево / mm
Тежина 37 Kg
Длабина 670 mm
Должина 700 mm
Висина 750 mm

Опис

Комбинирана пила со влезна моќност од 2000W и нов индукциски мотор со голем вртежен момент и висока моќност кој обезбедува долгогодишна работа без потреба од одржување.

Подобрен дизајн за максимален капацитет на сечење низ опсег на закосени агли. Компактните интегрирани рачки обезбедуваат поголема мобилност на истиот и лесна преносливост.

Погоден за користење во работилници каде што се потребни машини со ниско ниво на децибели. Брзата трансформација од гер во циркулар пила обезбедува флексибилност во голем број работни задачи.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 42.6 кг
Димензии(пакет) 70.5 × 75.5 × 38.5 cm
Платформа

Бренд