Перач под висок притисок 4К Twin Flow 2,5KW 150 bar

13.490,00 ден 19.990,00 ден

Нема на залиха

Опис

Машина за перење под висок притисок со количка на две тркала со рачка и макара за црево (црево од 8 m КС), две 3 аксијални пумпи со клипови од не’рѓосувачки челик. Клипови од калено нерѓосувачки челик, автоматски бајпас вентил со празнење на притисокот на главата на пумпата, еднофазен индукциски мотор со термичка заштита и електричен кабел од 5 метри.

Максимален притисок (бар) 150
Максимален притисок (psi) 2200
Максимален проток (lph) 810
Максимален проток (gph) 214
Моќност (Kw) 2,5
вртежи во минута 3400
Моќност (Hz) 50-60
Моќност (V) 220-230
Нето тежина (кг) 14
Контејнер од 20 стапки кол.210
Контејнер од 40 стапки кол.435

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 14 кг
Димензии (пакет) 42 × 39 × 77 cm
Бренд

Платформа

EAN: 8016287148238