Статичен миксер со сад 1000W

12,399 ден

BXKM1000E

Нема Залиха

Статичен миксер со сад со влезна моќност од 1000W, 8 брзини и турбо функција за постигнување максимални перформанси.

Статичен миксер со кој може лесно да подготвите секаков вид рецепти и тесто. Поседува отстранлив сад од 5,2 литри во кој миксерот изведува комбинирани циркулациони движења. Има капак со отвор, кој спречува прскање и истовремено навлегување нечистотии во садот. На основата има нелизгачки ногарки кои гарантираат максимална стабилност. Елегантен црн дизајн со детали од нерѓосувачки челик за дополнителна цврстина и лесно одржување. Поседува 3 различни мешалки, за мешање, матење и подготовка на тесто.